“Оберіг” стає прозорішим для співробітників ТЦК

Українцям, які уникають військової служби, тепер буде складніше – представники ТЦК зможуть переглядати інформацію про неоплачені штрафи та відкриті судові виконавчі провадження у Реєстрі «Оберіг». Закон №3783-IX, підписаний 26 червня президентом України Володимиром Зеленським, який вносить зміни до деяких законодавчих актів України для поліпшення системи військового обліку, розширює можливості Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг».

Тепер у представників ТЦК є можливість бачити в Реєстрі інформацію про осіб, які ухиляються від виконання обов’язків. Зокрема, доступні дані про відкриті виконавчі провадження. У системі «Оберіг» також відображаються відомості про адміністративну відповідальність за порушення правил військового обліку та мобілізаційного законодавства.

Доступ до Реєстру дозволить ТЦК бачити дату, номер, короткий зміст протоколу або постанови про адміністративне правопорушення, а також реквізити та інформацію виконавчих документів, що стосуються примусового виконання рішень по боржниках.

Крім того, Реєстр міститиме інформацію про несплачені штрафи ухилянтами та відповідне блокування їхніх рахунків.

Важливо відзначити, що Реєстр також включає дані, які вносяться за згодою особи, наприклад, відомості про батьків, опікунів, піклувальників, інших представників та дітей, включаючи ПІБ та дату народження, а також інформацію про сімейний стан та членів сім’ї.

До системи «Оберіг» також вносяться реквізити документів про освіту та документів, що засвідчують право на перетин кордону України, включаючи серію, номер, дату видачі, орган, що видав, та строк дії.