Стародавня столиця Київської Русі місто Київ живе в 21 столітті, але несе на собі тисячолітню пам’ять стародавньої держави що тонкою ниткою пов’язує світ минулого зі сьогоденням і простягаючи руку в майбутнє України.
Ми розповідатимемо про минуле міста Київ, будемо дивитись в сьогоднішній день і намагатимемося заглянути в майбутнє стародавнього міста з тисячолітньою історією
За легендою, брати Кий, Щек, Хорив та їхня сестра Либідь заснували давній Київ. Їхня подорож завершилася біля берегів річки Дніпро, де вони зачарувалися природною красою.
У літописах 11-12 століть є згадки, що брати зупинилися біля Дніпра та під впливом мальовничої місцевої природи вони вирішили оселитися тут.
Кий вибрав місце на Боричовому горі, Щек – на горі Щекавиця, Хорив – на горі Хоривиця. Річку, що тече через місто, назвали на честь їхньої сестри – Либідь. І на цих горах вони збудували Київ.
До 1500-річчя Києва, на набережній Дніпра в Наводницькому парку було встановлено пам’ятник засновникам міста.
У 1982 року скульптор Василь Бородай разом з архітектором Миколою Фещенком створили проект пам’ятника біля мосту Патона. Сам монумент має вигляд човна, на якому розташовані скульптури трьох братів – Кия, Щека, Хорива та їхні сестри Либідь.
Кий тримає натягнутий лук, а Щек та Хорив тримають списи. Либідь стоїть на носі човна, оглядаючи далекий горизонт. Скульптури та композиція виготовлені з тонкої, листової міді.
Пам’ятник розташований на гранітному постаменті, довкола якого простягнувся басейн. Поруч із монументом розташований камінь із цитатою з літопису, що розповідає про історію заснування Києва.