Нелегальний ринок зброї в Україні під час війни

Нелегальний ринок зброї в Україні під час війни

У ході заходів, спрямованих на запобігання нелегальному обігу зброї, оперативники кримінального розшуку поліції Херсонської області та слідчі обласного управління зафіксували протиправну діяльність групи осіб з Апостолового. Встановлено, що п’ятеро осіб з Дніпропетровської області шукали на території деокупованої Херсонщини місця бойових дій. На цих місцях вони займалися пошуком зброї та боєприпасів для подальшого продажу. На даний момент організатор та найбільш активний учасник групи затримані і перебувають під вартою.

Поліцейські Херсонщини викрили торговців зброєю з місць, де проходили бойові дії

Заступник начальника поліції Херсонщини, Олександр Лиманець, повідомив, що завдяки оперативно-розшуковим заходам, співробітники карного розшуку ідентифікували групу осіб, які були причетні до торгівлі зброєю та боєприпасами. Оперативники виявили, що групу очолював 34-річний мешканець Апостолового, що в Дніпропетровській області.

Він вирішив відшукувати на деокупованій території Херсонської області місця, де перебували військові рф та знаходити там армійську зброю й боєприпаси, реставрувати їх у разі необхідності, після чого продавати. До «справи» він залучив ще чотирьох одномістян віком від 28 до 37 років.

Оперативники разом зі слідчими провели низку заходів та задокументували причетність групи до протиправної і незаконної діяльності. Наразі поліцейським відомо про чотири факти збуту зброї, які відбулися з початку 2024 року. Перший продаж відбувся в січні. Тоді організатор за 63 тисячі гривень збув «покупцю» ручний кулемет Калашникова, магазин до нього та набої в кількості 1090 шт.

Через місяць керівник групи разом із 28-річним її учасником за 75 тисяч гривень продали кулемет Калашникова танковий та станину до нього. Протягом березня ці ж двоє фігурантів здійснили збут реактивної протитанкової гранати РПГ-30, малогабаритного реактивного вогнемета МРО-А, ще трьох гранатометів, трьох пострілів до РПГ-7 та двох стартових порохових зарядів до РПГ-7. Усе це було оцінено «продавцями» у суму 75 тисяч гривень.

У ході розслідування, ініційованого за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України, що стосується незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, були проведені санкціоновані обшуки учасників групи. Поліція вилучила РГН гранату, автомат Калашникова з магазином, близько тисячі набоїв різного калібру, три 30-мм снаряди, чотири підривачі, два балістичні ковпаки з півдривачами від РСЗВ “Ураган”, сім сигнальних патронів, дві димові шашки, та контейнер для транспортування з ракетою всередині. Також було конфісковано два автомобілі, мобільні телефони та інші пристрої, які містять докази незаконної діяльності групи. Організатор та його 28-річний спільник були арештовані, їм оголошено підозру. За запитом слідства та прокуратури, суд взяв під варту підозрюваних на час досудового слідства. Слідчі дії тривають. Стаття передбачає покарання у вигляді ув’язнення на термін від трьох до семи років.