Співробітники ТЦК та СП не мають повноважень затримувати осіб, якщо вони не перебувають у розшуку. Наразі це право мають лише працівники Національної поліції.
Про це в інтерв’ю для РБК-Україна повідомив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський.
Веніславський зазначив, що поліція не проводить затримань лише для оновлення військово-облікових даних. Однак, якщо під час перевірки документів виявляється, що громадянин України є в розшуку (наприклад, він повинен був бути мобілізованим, отримав повістки тощо), то працівники Національної поліції мають право затримати та доставити особу до відповідних підрозділів ТЦК та СП.
«Це стосується як періоду до, так і після 16 липня», — наголосив він.
Член комітету Верховної Ради пояснив, що тільки особи, які перебувають у розшуку, можуть бути примусово доставлені до ТЦК та СП або на ВЛК.
Він також зазначив, що осіб оголошують у розшук Національною поліцією, якщо вони не відгукуються на повістки або вимоги ТЦК та СП.
«Тільки поліцейські мають право примусово доставляти людей до ТЦК та СП. Працівники ТЦК та СП не можуть діяти примусово без поліції. Якщо вони діють спільно з поліцією, то це відбувається в рамках закону», — підкреслив Веніславський.
Щодо мобілізації в Україні, 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10449 про мобілізацію.
Цей документ вніс зміни до процесу мобілізації, які стали чинними з 18 травня. Зокрема, згідно з законом, в Україні знижено призовний вік до 25 років, а військовозобов’язані повинні оновити свої особисті дані, хоча існують певні виключення.