На окупованій території Херсонщини Україна припиняє платити «простій»

З 2022 року співробітники бюджетних установ у окупованій Херсонській області отримували зарплату, але тепер ці виплати призупинено через брак коштів.

Через брак коштів Україна припиняє платити простій про-українські налаштованим людям на окупованій території Херсонської області

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко повідомив, що це рішення базується на бюджетній політиці країни та місцевого управління: «Якщо не виділено бюджетних коштів, то виплати припиняються».

Павліченко також зазначив, що виплати можуть продовжуватися для працівників на території, контрольованій Україною: «Це стосується медичних працівників та інших. На зустрічах обговорювалася необхідність підтримки, але все залежить від бюджетування».

Ті, хто покинули окуповані території, втрачають статус працівників, які перебувають у простої, і будуть залучені до бюджетної сфери згідно з їхніми професіями.

За словами начальника Херсонської обласної військової адміністрації Олександра Прокудіна, з 1 червня 2024 року працівники місцевого самоврядування, освіти, медицини та інших бюджетних установ на окупованій території та за кордоном не отримуватимуть зарплату. Виплати припиняються для тих, хто залишається на окупованих територіях або перебуває за кордоном.