Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС рік назад

У 2023 році внаслідок підриву Каховської ГЕС постраждав єдиний в Україні державний осетровий завод.

Наслідки підриву росіянами дамби каховської ГЕС

6 червня 2023 року підрив Каховської ГЕС на Херсонщині спричинив пошкодження Виробничо-експериментального Дніпровського осетрового рибовідтворювального заводу імені академіка С.Т. Артющика, розташованого в Дніпровському, який є єдиним державним осетровим заводом в Україні.

Згідно з повідомленням української організації Всесвітнього фонду дикої природи, затоплення після російського підриву Каховської ГЕС призвело до підтоплення ставків заводу в Дніпровському на рівень до 4 метрів, що спричинило втрату маточного поголів’я осетрових.

Затоплення заводу також може призвести до значного скорочення популяцій осетрових у водоймах України та зникнення деяких видів, які мали охоронний статус і забезпечувалися заводом щорічним вселенням понад 1,5 мільйона молодих осетрових.

Робота заводу була одним із ключових факторів виживання осетрових видів риб в Україні, які зазнавали загрози від індустріалізації ХХ століття, будівництва ГЕС, надмірного вилову та браконьєрства.

Наслідки підриву росіянами дамби каховської ГЕС

У цих умовах українська організація Всесвітнього фонду дикої природи закликає до боротьби з браконьєрством і незаконним виловом осетрових, до розведення осетрових у рибних господарствах, відновлення природних місць нересту та міграції осетрових, а також до відбудови Каховської ГЕС з оцінкою впливу на довкілля та облаштуванням рибоходів у її конструкціях.

Російські військові підірвали Каховську ГЕС 6 червня 2023 року, в результаті чого щонайменше 28 людей отримали поранення, 32 загинули, а 39 зникли безвісти.

На першу річницю підриву Каховської ГЕС українські правоохоронці висунули звинувачення в причетності до цього російському офіцеру Олегу Макаревичу, який командував російськими військами на Херсонщині.