Депутатський заробіток на ухилянтах в Київі

СБУ затримала у Києві колишню народну депутатку, яка разом із спільниками щомісяця незаконно заробляла на ухилянтах до 100 тисяч доларів.

Встановлено, що до схеми причетна колишня народна депутатка, яка зараз є частиною керівництва столичного інституту з питань профілактичної медицини.

Як повідомили джерела ЗМІ у правоохоронних органах, мова йде про Ірину Сисоєнко.

Згідно з даними слідства, ця посадова особа організувала масштабне виробництво та продаж підроблених документів про надання групи інвалідності через професійні захворювання.

Потенційні призовники, які планували використовувати фальшиві документи для уникнення військового обліку та нелегального перетину кордону, були основними клієнтами злочинців.

За отриманими даними, зароблені кошти ділилися між усіма учасниками схеми, включаючи двох колег організаторки: керівників відділень медичного закладу, лікаря-профпатолога та координатора незаконної діяльності медичних працівників у Львівській області.

До злочинної «схеми» також були залучені кілька чиновників медико-соціальних експертних комісій західного регіону.

Слідство встановило, що спочатку ухилянтів фіктивно реєстрували на амбулаторне лікування, потім «діагностували» у них професійні захворювання і в кінцевому результаті призначали групу інвалідності.

Під час комплексних операцій у Києві було затримано «на гарячому» організаторку схеми та її спільника з Львівщини, який передав їй хабар у розмірі 32 тисячі доларів США.

У ході обшуків у місцях роботи та проживання фігурантів було знайдено понад 40 мільйонів гривень, медичні документи та записи з обліком клієнтів.

Злочинцям загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.