В Українському Домі відкрили ретроспективну виставку «Алла Горська. Боривітер»

У Києві в національному центрі «Український Дім» відкрилась виставка «Алла Горська. Боривітер», в межах якої представлені понад 100 творів мисткині — живопис, графіка, ескізи монументальних робіт з музейних та приватних колекцій, а також архівні матеріали. Про це йдеться на сайті Українського Дому.

«Алла Горська. Боривітер» — це перша ретроспективна виставка художниці. Відвідувачі можуть ознайомитися з ескізами найвідоміших мозаїчних панно, створених групою Горської у Києві та на сході України, сценографічними рішеннями вистав Леся Танюка, портретами українських діячів — Василя Стуса, Івана Світличного, Василя Симоненка, Івана Драча, Ліни Костенко та інших.

Спеціально для виставки сучасні українські митці Олексій Сай і Микола Марусик створили відеосвітлову інсталяцію за мотивами знищеного 60 років тому вітража «Шевченко. Мати».

Алла Горська — українська художниця-шістдесятниця, дисидентка, громадська діячка та правозахисниця. Прижиттєва історія мисткині сповнена драматичних подій: заборони й демонтажі робіт, виключення зі Спілки художників, переслідування з боку КДБ, а згодом і жорстоке вбивство.

Нещодавно російські окупанти у Маріуполі знищили її мозаїчне панно «Боривітер» (створено у 1967 році), назва якого фігурує в назві виставки. Більшість робіт Алли Горської потрапила під окупацію ще у 2014 році, на підконтрольній Україні території збереглися тільки дві мозаїки.

«Нині Україна веде війну не тільки за відновлення своєї територіальної цілісності, а й за власний цивілізаційний вибір. Без шістдесятників та їхньої боротьби за людські й національні права, без їхньої творчості складно уявити сьогоднішню українську державу та культуру. Душею і мотором цього покоління була Алла Горська», — зауважили організатори виставки

Відвідати експозицію «Алла Горська. Боривітер» можна до 28 квітня 2024 року з вівторка по неділю (11:00 — 19:00).

Організатори: національний центр «Український Дім» та арт-фундація «Дукат».