В Одесі була викрита група дівчат, які коригували удари російських сил, роблячи селфі для ФСБ на тлі стратегічних об’єктів

У Одесі було затримано трьох дівчат віком від 19 до 23 років за підозрою у коригуванні ракетних ударів Росії. Згідно з даними слідства, 23-річна місцева жителька стала організатором цієї агентурної мережі.

На вказівку куратора з ФСБ, вона залучила двох своїх подруг, які також підтримали дії РФ. Всі вони працювали у місцевій кав’ярні. Слідчі виявили, що вони самостійно написали та відправили заяви про вступ до ФСБ Росії своєму куратору.

Протягом декількох місяців, вони збирали та відсилали через Telegram текстові повідомлення, фото- та відеоматеріали, а також скріншоти з Google Maps, які містили інформацію про місця розташування підрозділів ЗСУ, центрів комплектації та соціальної підтримки, лікарень та систем ППО.

Для визначення координат потенційних об’єктів, особи прогулювалися містом, імітуючи випадкові прогулянки. При знаходженні цільового об’єкта, вони фотографувались на його тлі, включаючи селфі з орієнтирами місцевості. За даними СБУ, росіян найбільше цікавили локації військових комісаріатів та медичних установ, де перебувають українські захисники.

Також фігурантки намагались встановити позиції підрозділів протиповітряної оборони та берегової охорони, які захищають місто з повітря та з морської сторони. В цілому, вони змогли повідомити росіянам про щонайменше сім об’єктів.

Для забезпечення конспірації під час переписки вони використовували вигадані нікнейми та анонімні чати. За кожне виконане завдання вони отримували грошову «винагороду» від РФ. Однак, згідно з даними слідства, жінки змогли отримати лише 500 доларів. Вони також зверталися до окупантів з проханням про «своєчасну евакуацію» та про призначення на керівні «посади» у сфері торгівлі у випадку окупації Одещини.

Правоохоронні органи затримали трьох підозрюваних, коли ті готували «звіт» для ФСБ. Їх звинувачують за частиною 2 статті 28 та частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України у державній зраді, скоєній групою осіб під час воєнного стану. Затриманим загрожує довічне ув’язнення, і вони зараз перебувають під вартою. Додатково, СБУ повідомляє про вжиття додаткових заходів безпеки для захисту місць дислокації українських військових.