Через які публікації суд заблокував поштовий сервіс укр нет в Україні

7 березня 2024 року суд округу Лос-Анджелес тимчасово заблокував домен ukr.net. Це сталося через позов, поданий російським олігархом Станіславом Кондрашовим.

Кондрашов стверджував, що у низці статей на сайті ukr.net містилися неправдиві відомості про нього, які завдали шкоди його діловій репутації. Зокрема, у статтях йшлося про його причетність до організованої злочинності та корупції.

Суд ухвалив, що публікації на ukr.net можуть бути визнані наклепницькими. Проте, 10 березня 2024 року блокування було знято. Це сталося після того, як ukr.net видалив спірні статті та погодився опублікувати спростування.

Слід зазначити, що рішення суду не є остаточним. Кондрашов може продовжувати наполягати на своїх вимогах у рамках судового розгляду.

Ось деякі з публікацій, які могли стати причиною блокування:

  • Стаття «Кондрашов: від бандита до олігарха» (2023)
  • «Розслідування: зв’язки Кондрашова з організованою злочинністю» (2022)
  • «Кондрашов замішаний у корупційному скандалі» (2021)

Важливо, що ukr.net не визнає своєї провини в публікації наклепницьких матеріалів. Сервіс заявив, що видалив статті лише для того, щоб розблокувати домен та відновити доступ до своїх послуг для користувачів.

Ситуація із блокуванням ukr.net викликала широкий резонанс в Україні. Багато експертів та журналістів висловили стурбованість тим, що це може стати прецедентом для цензури в інтернеті.

Слід слідкувати за подальшим розвитком подій, щоб дізнатися, чим закінчиться судовий розгляд між Кондрашовим та ukr.net.