Натрапив я на цю волонтерську спілку «Поруч» цілком випадково. Прочитав ображений пост в їх телеграм каналі що нема у них взагалі ніяких відгуків і це мене дуже зацікавило.
Як так, спілка працює з перших днів російсько-української війни а де відгуки ?
Щоб зрозуміти проблему підписався на їх канал та відповів там в тому сенсі що може треба б пошукати проблему всередині.
Не може бути щоб людям було зроблено стільки корисного та безкоштовного а добре слово потрібно з них витягати. Так небуває !!
Незабаром зїявилась нагода перевірити волонтерську спілку «Поруч» в дії
Вони відкрили форму для запиту допомоги і поки я шукав документи знайомих пенсіонерів щоб заповнити численні рядки — форму чомусь зачинилась та її більше не було.
Але, пройшло ж не більше 5 хвилин від початку реєстрації на допомогу від Поруч !! Якась помилка ? ! Збій — можливо.
Мене це здивувало, тим більш що я час від часу реєстрував в таких формах моїх пенсіонерів і ось такої помилки я не пригадую.
Зацікавившись цим випадком я вірішив поспостерігати за феноменом волонтерської спілки «Поруч»
Розгадка була дуже проста — вони навмисно зачиняли форму для реєстрації через 2-3-5 хвилин.
Жодна нормальна людина яка потребує допомоги не встигне побачити повідомлення про відкриття форми для реєстрації, не встигне проставити номери паспорту, номер довідки ВПО, особистий податковий номер, вписати своє та ще й родичів особисті данні.
Я перевірив це на собі, по таймінгу пошук паспорту, довідок виходило десь 1-2 хвилини, по заповненню форм з перевіркою — не менше 3-х хвилин.
Що тоді казати про якусь стару бабцю чи діда для яких сучасний телефон або компьютер це щось на кшалт космічних технологій.
Таким чином неявним фактичним чинником для допомоги від спілки «Поруч» ставав вік того хто потребував допомогу.
Відсіяти людей похилого віку під зовні пристойним поводом — вони просто фізично не встигають заповнити форму для допомоги.
Сказати що працівники спілки «Поруч» це не розуміють я би не наважився — в відкритих коментарях люди їм прямо кажуть — вони не встигають. Не помітити це неможливо.
Але навіщо робити так щоб гуманітарну допомогу отримували молоді та здорові люди но не ті хто потребує допомогу — молоді або похилого віку люди.
Не розумію.
Але хтось же отримує при таких обставинах гуманітарну допомогу від спілки «Поруч»
Я зразу відкинув те що прийшло на думку перше і те про що ви теж подумали. Можливо, звісно але недоказово.
Тоді моя наступна думка була така — отримують професійні отримувачі допомоги. Склалась така спільнота яка подорожує з одної спілки до іншої та бере все що пропонують.
Це більш вирогідно.
Якщо вважати отримування гумдопомоги як робота то ви налаштуєте своє робоче місце, поставите автозаповнювач та будете кожен день щось отримувати від волонтерських організацій на кшалт волонтерської спілки «Поруч».
Чому ні ?
Таким чином якщо ви не молода особа яка професійно полює за гумдопомогою то вам робити в спілці «Поруч» нема чого, не втрачайте на неї час.
Ось такий мій особистий досвід та мої висновки.
Да, пенсіонерів потім я цілком зручно та не поспішаючи зареєстрував на таку ж теплу допомогу в Червоному Хресті.
Отримають — напишу чесний відгук