В Україні суттєво здорожчає хліб: на скільки можуть зрости ціни

У Всеукраїнській асоціації пекарів попереджають, що якщо пекарням продовжуватимуть вимикати світло, ціна на хліб може зрости на 30%. В Україні хліб може подорожчати в найближчому майбутньому через відключення електроенергії та зростання її вартості. Президент асоціації та директор ТОВ «Київ Хліб» Юрій Дученко повідомив AgroPortal, що хоча більшість хлібопекарських підприємств мають статус критичної інфраструктури і не мають бути відключені, на практиці відключення все одно відбуваються. Ті підприємці, які мають таку можливість, переходять на використання генераторів, що підвищує вартість хліба.

В Україні чекають подорожченя хліба через відключення електрики та мобілізацію

«Хлібопекарська галузь не використовує багато електроенергії, але незаплановані відключення можуть призвести до виробництва дефектної продукції та поломок обладнання. Не всі підприємства можуть працювати на генераторах, і ті, що можуть, мають бути попереджені заздалегідь, щоб вони могли планово перейти на аварійне живлення на 2-3 години, не більше», – зазначає Дученко.

Він зазначив, що графіки відключення електроенергії не підходять для хлібопекарської галузі, адже вони порушують технологічний процес. Наприклад, двогодинне відключення призводить до восьмигодинного зсуву у виробництві хліба та кондитерських виробів. Більше того, якщо вартість електроенергії для випікання хліба становить 50 копійок, то на генераторі ця сума зростає до 1,5 гривень. Іншою проблемою є бронювання, через що деякі підприємства через відсутність працівників змушені змінювати робочий графік, скорочувати обсяги та асортимент продукції.

Третя проблема полягає у відсутності зерна другого та третього класів. «Не можу зрозуміти, як ми будемо функціонувати до наступного врожаю. Нам необхідно негайно обговорити ситуацію з усіма сторонами процесу, під керівництвом відповідного міністерства укласти меморандум з аграріями та експортерами, оскільки мельники вже не можуть знайти необхідне зерно для формування помольних партій. Ціна на борошно також зросла на 25-30%», – роз’яснив президент Всеукраїнської асоціації пекарів. Дученко зазначив, що через ці проблеми існують усі підстави для подорожчання хліба на 10% вже зараз, і на додаткові 20% у наступні місяці.