Приблизно 800 тисяч українських чоловіків вдалися до тіньової економіки, щоб уникнути мобілізації, змінивши свої адреси та працюючи неофіційно.
Цю інформацію надав голова комітету з економічних питань Ради Дмитро Наталуха, за даними Financial Times.
Він також зазначив, що в умовах поточної ситуації в країні, співробітники територіальних центрів комплектування активно перевіряють компанії, де працівники офіційно зареєстровані та фізично працюють на виробництві.
За словами народного депутата Наталухи, з плином часу все більше підприємств буде закриватися через брак людських ресурсів, і до кінця вересня цього року ситуація може набути критичного характеру.
«Можна мобілізувати мільйон осіб, але без ресурсів для їх озброєння це не має сенсу. Армія стане беззахисною, якщо економіка зазнає краху,» — стверджує нардеп.
Він також зазначив, що прийняття законопроекту про економічне бронювання може звільнити від мобілізації близько 895 тисяч українців та дозволить зібрати приблизно 200 мільярдів гривень на потреби української армії.
«Ці кошти не залежатимуть від настрою, з яким прокинеться Віктор Орбан, або від того, хто стане наступним президентом США,» — підсумував Дмитро Наталуха.
Нагадуємо, що на початку липня стало відомо про реєстрацію у Верховній Раді двох законопроектів №11332-2 та №11338, пов’язаних з економічним бронюванням українців від мобілізації. Автором обох документів є народний депутат від «Слуги народу» Людмила Буймістер.
Народний депутат від «Слуги народу» Дмитро Наталуха заявив про можливість дозволу українському бізнесу бронювати працівників за умови надання безкоштовних послуг військовим. Він також повідомив, що до законопроекту про економічне бронювання планується включити категорію «економічної мобілізації».
Дмитро Наталуха, який є головою Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради, також висловив, що підприємства можуть отримати право бронювати до 50% військовозобов’язаних працівників без впливу на їхню заробітну плату чи посаду, при цьому сплачуючи підвищений військовий внесок у розмірі 20 тисяч гривень на місяць за кожного працівника.
Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що питання економічного бронювання залишається актуальним в Україні, але конкретні терміни та умови його реалізації поки що невідомі.