Як не стати жертвою крадіжки даних через мобільний телефон

Значущість кібербезпеки у повсякденному житті неодноразово стає темою для суспільної дискусії. Дехто вважає, що простим користувачам боятися нічого, оскільки вони не представляють інтересу для зловмисників. Однак, якщо врахувати зростання кіберзлочинів та крадіжки даних, можна побачити, що звичайні власники смартфонів є вкрай чутливою групою. Згідно зі статистикою від компанії ASEE, у 2022 році 75 % усіх застосунків із відкритого доступу мали хоча б одну вразливість. З урахуванням таких доволі тривожних фактів потрібно знати, як убезпечити себе та свій особистий смартфон. Передусім варто віддавати перевагу максимально захищеній техніці. Наприклад, iPhone 16 Pro, обладнаний фірмовою технологією шифрування особистих даних, можна замовити в інтернет-магазині за посиланням: https://rozetka.com.ua/ua/mobile-phones/c80003/populyarnie-zaprosi-257693=iphone-16-pro/.

Як захистити свій смартфон: основні правила кібербезпеки

Щоб підвищити стандарти захисту особистих даних на мобільному пристрої, потрібно дотримуватися таких правил:

  1. Регулярне оновлення ПЗ. 90 % оновлень операційної системи стосуються саме користувацької безпеки. Компанії-розробники весь час моніторять стан ПЗ та знаходять всі системні вразливості, які виправляють у нових версіях. Тож що старшою буде версія ПЗ на смартфоні, то більшою буде небезпека для конфіденційної інформації користувача.
  2. Складні паролі. Мати один і той самий пароль для всіх облікових записів — все одно, що використовувати один і той самий ключ для оселі, сейфу та автомобіля. Якщо зловмисникам вдасться розгадати один пароль, від цього постраждають усі сервіси, де використовувалася ця комбінація символів. Також потрібно зважати на контрольні запитання при реєстрації, оскільки дізнатися відповідь на них можна, просто проаналізувавши соцмережі. Надійний пароль складається мінімум із 8 символів у верхньому та нижньому регістрі, а також цифр.
  3. Встановлення застосунків лише з офіційних джерел. Не рекомендується завантажувати програми зі сторонніх ресурсів, які не є офіційними магазинами або порталами виробників. Іноді самі операційні системи смартфонів не дозволяють встановлювати неофіційне ПЗ, однак все одно цей аспект потрібно взяти до уваги.

Якщо поставитися до безпеки власного смартфона відповідально, то кіберзлочинцям отримати доступ до конфіденційної інформації буде суттєво складніше.

Багатофакторна автентифікація як ефективний метод підвищення безпеки мобільного пристрою

Краще взяти собі за звичку використовувати багатофакторну автентифікацію там, де це можливо. Вона передбачає залучення двох чи більше паролів із різними каналами доступу. Наприклад, після введення логіну та пароля цифровий ключ доступу може прийти SMS-повідомленням або у вигляді дзвінка на мобільний номер. Завдяки цьому, навіть якщо зловмисник і отримає доступ до облікових даних, він не зможе ними скористатися у власних цілях.

Варто пам’ятати, що захист власних даних на смартфоні є особистою відповідальністю користувача. Через це не варто лінуватися використовувати додаткові моделі захисту.