У Києві демонтували незаконно збудований «храм» УПЦ МП

Минулої ночі в Києві було демонтовано незаконно зведений «храм-МАФ», який УПЦ МП побудувала на території Національного музею історії України, що знаходиться у буферній зоні об’єкта світової спадщини ЮНЕСКО, всупереч законодавству. Про це інформує керівництво музею через Медіацентр України.

Музей має намір використати звільнену територію для організації освітніх заходів та дитячих програм, які охоплюють як стародавнє минуле, так і новітню історію України. В майбутньому також заплановано проведення археологічних досліджень на ділянках, що раніше не досліджувались або не були включені до експозиції.

«Сьогодні ми розв’язуємо проблему, яка виникла через варварські дії Московського патріархату та явно проросійську ставлення влади за часів Януковича. Українська спадщина повинна належати тільки українцям,» — зазначила директор Скарбниці Національного музею історії України Наталія Панченко.

Музей повідомив, що будівництво храму-МАФу проведено з порушеннями законодавства, без археологічної перевірки та згоди Інституту археології НАНУ, а також без необхідних дозволів від Міністерства культури та інформаційної політики. Додатково, будівлю так і не було офіційно введено в експлуатацію.

За документами це були три кіоски по 20 квадратних метрів, звідки з’явилася назва храм-МАФ але згодом там без узгодження побудували Церкву Святих Володимира та Ольги Десятинного монастиря у Києві УПЦ МП

Церква Святих Володимира та Ольги Десятинного монастиря у Києві

Демонтаж незаконно зведеної будівлі церква Святих Володимира та Ольги Десятинного монастиря у Києві (відео)

Демонтаж будівлі церкви в Київі

Повідомляють що територія навколо церкви Святих Володимира та Ольги Десятинного монастиря у Києві була оточена поліцією та військовими.

Демонтаж будівлі церкви в Київі