Повістка під час мобілізації — новий порядок вручення в Україні

Повістка буде вважатися врученою у разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата — постанова Кабміну від 16 травня 2024 р. №560.

Новий порядок вручення повісток в Україні

Уряд затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Він встановлює новий порядок вручення повісток.

Документ встановлює, що вручення повісток резервістам та військовозобов’язаним проводиться цілодобово. Повістки можуть бути вручені за адресою проживання, зареєстрованим місцем проживання, місцем роботи чи навчання, у громадських місцях, будинках, спорудах, на масових заходах, у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, а також на контрольно-пропускних пунктах та державному кордоні України.

Підтвердженням того, що військовозобов’язаний отримав повістку, будуть вважатися наступні чинники:

🔹 якщо повістку вручили особисто, то особа має підтвердити це підписом. Також передбачається відеозапис вручення повістки, зокрема відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки, а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;

🔹 якщо повістку надіслали поштою, і чоловік фізично відсутній за адресою, вказаній у ТЦК, у поштовому повідомленні буде повідомлено про те, що він був оповіщений військкоматом.
Повістка вважається врученою:

🔹 у день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;

🔹 у день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи.

Постанова вступає в дію з 18 травня.