Кількість каркасних будівель і споруд в Україні зростає з постійною швидкістю. Дедалі більше і більше як приватних забудовників, так і компаній обирають каркасну технологію будівництва для зведення не тільки будинків і котеджів, а й корпусів баз відпочинку, офісних і виробничих приміщень.
У чому ж секрет популярності цієї технології в Україні, ми попросили розповісти Сергія Волнянського, директора ВБК Мастєровой, — компанії лідера на ринку будівництва енергозберігаючого житла. Йому слово: «Так, дійсно, канадська технологія будівництва будинків припала до душі українцям. У далекому 2002 році мені доводилося пояснювати Замовникам, що таке каркасний будинок і в чому його перевага перед цегляним. Зараз люди вже знають досить багато про цю технологію».
Розповім трохи про саму технологію, яку використовує наша компанія. Каркасно-щитові будинки, відомі ще під назвою канадські, будуються за технологією, яка є різновидом каркасної. Популярність такі конструкції здобули за рахунок того, що на їхній обігрів потрібно майже вдвічі менше енергії, ніж для опалення такої ж цегляної будівлі. Великою перевагою каркасно щитових будинків — masterovoy.com.ua/service/karkasno-shhitovi-budinki/ є те, що вони дуже прості в монтажі. Вони збираються як конструктор з уже готових елементів прямо на ділянці Замовника. Тому час будівництва значно прискорюється порівняно з іншими будівельними технологіями.
Серед інших особливостей, які грають на користь цього типу будинків, можна відзначити те, що такі будинки дуже легко піддаються переплануванню в технічному сенсі. За рахунок цього відкривається великий простір фантазії і під час початкового планування, і після деякого часу експлуатації. Тут не потрібно особливо замислюватися про несучі стіни, які обмежують можливості перепланування в традиційній будівлі.
Відомо, що в США і Канаді цей тип будинків дуже поширений — вони становлять майже половину всього обсягу будівництва. Звісно, це пов’язано з тим, що швидкість складання таких будівель дуже велика.
Не можна не відзначити й технічні характеристики, які об’єктивно теж часто перевершують малоповерхові цегляні будівлі, зведені традиційним способом. Наприклад, це висока стійкість каркасно-щитових будинків до осідання або деформації фундаменту, до впливу землетрусів. Саме тому такі дерев’яні будинки дуже поширені в Японії, де часто трапляються подібні природні катаклізми.
З огляду на ці дві головні переваги, як швидкість будівництва та стійкість, каркасні дерев’яні будинки стають дедалі популярнішими і в нашій країні. Залежно від цілей, які переслідує замовник щодо своєї майбутньої будівлі, вона може мати найрізноманітніший зовнішній вигляд і розміри — від маленького заміського будиночка для літнього відпочинку до котеджу або міні-готелю, де передбачається проживання великої кількості людей. Будується така будівля на дерев’яному каркасі, з каліброваного бруса або клеєних балок.
Не можна не відзначити і технічні характеристики, які відносяться до інших переваг:
- По-перше, головні несучі елементи завжди стандартні, тому завжди можна прорахувати різні варіанти конструкції;
- По-друге, відсутня усадка;
- По-третє, будова виходить дуже легкою і не створює великого тиску на ґрунт. А значить, вона не передбачає масивного і дорогого фундаменту;
- Каркас обробляється спеціальними засобами, які забезпечують довговічність всієї конструкції.
Тому в надійності такого житла не варто сумніватися і не можна вважати його тимчасовим житлом. Це нормальний повноцінний будинок, у якому можна жити цілий рік. Елементи каркасного будинку виробляються на виробничих потужностях нашої компанії, де ми збираємо домокомплект. Щити збираються, обробляються спеціальними захисними засобами, на деякі з них може наноситися звуко-, тепло- або пароізоляційний шар. Зберігаються готові щитові елементи теж у закритому приміщенні цеху, тож вони жодним чином не схильні до псування.
Якщо міркувати логічно й об’єктивно, то будівництво такого будинку виявляється виграшним варіантом для Замовника. Споруда не вимагає високих витрат, а при цьому готовий будинок вийде теплим, міцним і цілком придатним для постійного проживання. Крім того, на його зведення не піде багато часу і трудових витрат. Оскільки збирається він досить легко, не буде потрібно великої кількості працівників для монтажу.
А якщо у власника ділянки є навички в будівництві, то він без особливих зусиль і з мінімальною допомогою зможе зібрати такий будинок самостійно, купивши домокомплект у нашій компанії. Фахівців доведеться запросити тільки для монтажу сантехніки, опалення та електричної проводки, оскільки тут знадобляться не тільки кваліфіковані співробітники, а й документальний технічний супровід.