Протиповітряна Оборона Київа

Експерт описав міць системи ППО Києва : яку ракету ще не перехоплювала?

У Києві на сьогодні створено зразково-показову ешелоновану систему протиповітряної оборони(ППО). Вона і не просто найкраща в Україні, а найкраща в Європі, впевнений військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

“Київська протиповітряна оборона, завдяки симбіозу високотехнологічних систем малого, середнього і великого радіусу дії, а також розгалуженій мережі маршрутів дії мобільних груп, дає змогу перехоплювати всю номенклатуру засобів ураження, які застосовуються російськими окупантами”, – зазначив він.

За його словами, ешелон великого радіусу дії забезпечено покриттям ЗРК Patriot або SAMP/T, за середній відповідає IRIS-T та аналоги, малий зведений до зенітних ракетних комплексів ближнього радіусу дії, а також зенітних самохідних установок типу Gepard.

Важливим елементом ешелону малого радіусу дії є мобільні групи перехоплення з широкою номенклатурою стрілецького озброєння і ПЗРК для знищення цілей типу Shahed-136, додав експерт.

“Єдина ракета, яку поки що київська ППО не перехоплювала, – це Х-22/32. Та й то тому, що вона поки що не залітала в зону дії ЗРК Patriot або SAMP/T. Але в теорії та з урахуванням практики перехоплень Х47М2 “Кинджал” і 3М22 “Циркон” проблем із Х-22/33 у західних систем великого радіусу дії не повинно виникнути”, – додав Коваленко.