Деякі українці отримають додаткову субсидію на оплату комунальних послуг: хто буде щасливчиком

Субсидія для оплати комунальних послуг розраховується індивідуально для кожного домогосподарства. Закон встановлює соціальні норми споживання, які підлягають державній підтримці. Втім, для деяких громадян ці норми можуть бути збільшені.

З першого травня в Україні розпочався неопалювальний період, і в цей час проводиться перерахунок субсидій для громадян. Для більшості громадян цей перерахунок відбудеться автоматично. Однак новим заявникам на субсидію необхідно подати заяву та необхідні документи. Водночас, деякі громадяни можуть отримати додаткову субсидію.

Пенсіонери стикаються з певними особливостями у процесі призначення субсидій. Зокрема, для розрахунку субсидії зазвичай враховуються доходи членів домогосподарства за останні 6 місяців. Наприклад, для отримання субсидії на неопалювальний період, який починається 1 травня, беруться до уваги доходи за третій і четвертий квартали попереднього року. Отже, для отримання субсидії з 1 травня 2024 року необхідно подати довідки про доходи за період з липня по грудень 2023 року.

Проте, якщо в сім’ї проживає пенсіонер, то його дохід враховується для розрахунку лише за один місяць, який передує місяцю призначення субсидії. У даному випадку, для розрахунку береться пенсія за березень 2024 року.

Деяким пенсіонерам може бути призначена «зайва» субсидія, тобто допомога, яка перевищує соціальну норму житла. Це відноситься до пенсіонерів, які живуть самі та не мають роботи.

«Це особи, які не працюють і не мають працездатності, проживаючи наодинці. Серед них є пенсіонери, які отримують пенсію за вислугу років, за умови досягнення ними пенсійного віку, встановленого законодавством», — пояснює Пенсійний Фонд України.

Якщо в них є понаднормова житлоплоща, то їм можуть збільшити соціальну норму на 30%. Відповідно, розмір субсидії буде вищим.