У Раді пропонують ввести податок на iPhone та збільшити військовий збір: кого це стосується?

Народна депутатка від фракції «Слуга народу» та голова парламентського комітету з бюджету Роксолана Підласа висунула пропозицію ввести податок на розкіш. І в такий спосіб залучити більше коштів на мобілізацію.

В Україні пропонують ввести додатковий податок на купівлю нового iPhone. У такий спосіб нардепи хочуть закрити фінансові потреби в проведенні мобілізації. Про це заявила народна депутатка ВР Роксолана Підласа в ефірі національного телемарафону.

Податок на розкіш: що відомо?

Відповідаючи на питання про те, де брати гроші на мобілізацію, Роксолана Підласа зауважила, що в Україні потрібно подумати про податки на розкіш.

«Незважаючи на війну, у нас величезна кількість автомобілів, дорогої технікі заїзджає в країну. Ми бачимо по митній статистиці, скільки ноутбуків, телефонів кожного місяця ми імпортуємо як держава», — додала нардепка.

За її словами, якщо людина має змогу купувати собі дорогі речі, то зможе сплачувати додатковий податок на них. У приклад, нардепка навела новий iPhone за 60-70 тисяч грн.

На її думку, люди, які отримують зарплату у понад 20 тис. гривень, мають платити більший військовий збір.

«Якщо ви заробляєте більше 20 000 грн, то ви могли б сплачувати військовий збір не 1,5%, а 3%. Треба подумати про податки на розкіш», — сказала Роксолана Підласа

При цьому вона зазначає, що народні депутати могли б сплачувати й 5% військового збору для утримання ЗСУ, і це було б справедливо.

Податок на розкіш — що це таке

Податок на розкіш— це форма оподаткування, яка застосовується до розкішних або дорогих товарів і послуг, а також до високих доходів. Його основна ідея полягає в тому, щоб оподатковувати споживання розкішних благ або доходи, що перевищують певний поріг.

Зазвичай податок на розкіш застосовується до таких категорій товарів і послуг, як розкішне авто, ювелірні вироби, дорогі годинники, нерухомість в елітних районах, розкішний одяг, та інші предмети розкоші. Податок може бути встановлений у вигляді фіксованої суми або як відсоток вартості товарів чи послуг.

Щодо доходів, податок на роскош може застосовуватися до високих доходів, наприклад, до доходів, які перевищують певний поріг.

Важливо враховувати, що визначення того, що вважається «розкіш», може варіюватися в різних країнах та регіонах. Також, у багатьох випадках, податок на розкіш може бути спрямований не лише на збільшення податкових надходжень, але й на регулювання споживання та розподіл багатства в суспільстві.

Читайте Новий український анекдот — Верховна Рада України вводитиме податок на мобільні телефони