У Києві демонтували радянський пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець»: фото

Пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець» прибрали зі скверу на Дарниці.

Пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець» прибрали зі скверу на Дарниці.

Столицю продовжують декомунізувати та деколонізувати. Сьогодні, 16 грудня, спеціалісти з комунального підприємства «Київблагоустрій» демонтували пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець», що знаходився у Дарницькому районі Києва.

Пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець» прибрали зі скверу на Дарниці.

Цю інформацію оприлюднили представники Департаменту територіального контролю міста Києва. — Новини Київа

Пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець» прибрали зі скверу на Дарниці.

«Сьогодні бригада фахівців Комунальне підприємство «Київблагоустрій» за допомогою техніки здійснили демонтаж конструкції памʼятника героїчному екіпажу бронепоїзда «Таращанець», 1974, що розташований в сквері між вул. К. Заслонова та вул. Ялтинською в Дарницькому районі столиці», – йдеться у повідомленні.

Далі монумент буде зберігатися в музеї-майстерні Зноби-Голембієвських.

Довідка

Памятник экипажу бронепоезда «Таращанец»

Пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець» — монумент на честь героїв червоноармійського бронепоїзда «Таращанець», які в серпні 1919 року майже 6 діб захищали від денікінців. разом з ним (командир – Л. Ломакін, комісар – В. Форте, машиністи – С. Сухоцький, В. Іванов, І. Акуцов, кочегари – М. Прокопович, М. Дорошенко, матроси-чорноморці).

Сайт Київські Новини

Відкрито у Києві 21 вересня 1974 року.

Автори: скульптор В. І. Зноба., архітектор Є. А. Пильовик. Розташований у Києві у сквері на Ялтинській вулиці.

Загальна висота пам’ятника 3,3 метри. На гранітному п’єдесталі — 7 бронзових фігур, які символізують сімку з команди «таращанців» у момент ухвалення рішення: загинути, але не здаватися.

Постамент виконаний із чорного полірованого лабрадориту заввишки 0,4 метри.

Місто Київ — новини української столиці

На передній частині п’єдесталу пам’ятника на (вертикальній) гранітній плиті вибито слова про рейд «таращанців», ліворуч на землі шматок броні з висіченими словами «Тут поховані герої „таращанці“, які віддали життя за владу Рад. Вічна вам пам’ять та слава!».

Демонтовано 16 грудня 2023 року

Скульптурна група екіпажу бронепоїзда «Таращанець» входить до переліку зі 105 пам’ятників та пам’ятних знаків радянської доби, які досі перебувають на вулицях Києва та «підлягають демонтажу».