Конотопська битва 1659 року — перемога, яку варто пам’ятати

Пройшло всього п’ять років після «віковічного миру» з Москвою а українці вже почали бити свого «союзника» під містом Конотоп.

В історії кожного народу є події, які постійно оточені атмосферою вдячної пам’яті нащадків.

Якщо взяти лише воєнну історію, то побачимо, що переможні битви в ході справедливих війн були спрямовані на визволення власного народу від іноземного панування та оборону своєї держави.

Саме тому історії битв вивчають, починаючи зі шкільної лави, пишуть про них книги і знімають фільми, а на честь їх учасників споруджують пам’ятники. І лише в умовах колоніального стану країни такі традиції порушуються, бо загарбники прагнуть стерти ці славні події з пам’яті поневоленого народу.

Через несамостійне становище України (після Переяславської ради 1654 р.) в історичній науці насаджувалися такі концепції і погляди на історичне минуле, які відповідали б інтересам іншої держави.

Класичним прикладом цього може бути Конотопська битва 1659 р., у ході якої українське військо вщент розгромило «цвіт
Московської держави» – її армію, що аж ніяк не відповідало цим інтересам.

Більше того, вона нагадувала російським великодержавцям про найбільшу військову поразку в Європі, і поразку саме від українців, що була надто болючою для їхньої імперської свідомості…

Нині підлягають переосмисленню й оцінці маловідомі широкому загалу події української воєнної історії – зокрема, перемога спільного козацько-татарського війська над московським у битві під Конотопом, що відбулася 8–9 липня (28–29 червня) 1659 р.
Ця битва відбулася лише через п’ять років після «вікопомного акту возз’єднання українського народу з братнім російським народом», не згадувалася в підручниках, тривалий час про неї намагалися не говорити і в науковій літературі. На цю тему наклали табу в російській, а особливо радянській історіографії.

Саме тому перед істориками постала проблема всебічного і правдивого висвітлення подій вітчизняної історії, і воєнної
зокрема.

Скачать в pdf — Конотопська битва 1659 року — читайте тут правду по події які сталися після Переяславської ради в Україні

Серія Militaria Ukrainica Книга присвячена одній з маловідомих для сучасного читача подій вітчизняної воєнної історії — перемозі під Конотопом в 1659 році об’єднаного козацько-татарського війська над московським.

Автор у популярній формі виклав сучасні наукові уявлення про перебіг українсько-московської війни та самої битви, уточнив відомості щодо складу та чисельності сторін.

Книга багато ілюстрована, супроводжується кольоровими реконструкціями військових строїв того часу. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.

Треба сказати що росія має свій погляд на ці події української історії які були втілені в ще одній книзі про Конотопську битву. Як ви можете прочитати анотацію ця книга сповнена про-російськими наративами на події національно визвольної боротьби українського народу проти загарбників.

Крім іншого в подачі матеріалів російською стороною є пересмикування та відверта брехня.

Битва під Конотопом. 28 червня 1659 року

Битва під Конотопом. 28 червня 1659 року

Анотація до книги «Битва під Конотопом. 28 червня 1659 року»

Після смерті Богдана Хмельницького його сподвижник Іван Виговський, знехтувавши заповіт старого гетьмана, хитрістю досяг гетьманської булави.

Частина козацтва виступила проти непопулярного гетьмана, у відповідь Виговський розв’язав відкритий терор проти політичних супротивників.

Далі цю анотацію можна не читати — вона, як і вся книга просякнуті московською пропагандою та далекі від неупередженого погляду на подіі 17 сторіччя