Які покрівельні матеріали забезпечують хорошу шумоізоляцію?

Перед тим, як купити покрівельні матеріали, необхідно враховувати низку характеристик, зокрема і їхню гучність. Під цим мається на увазі інтенсивність звуків, які виникають при зіткненні крапель дощу з поверхнею даху. Для мешканців нижніх поверхів приватного будинку шум дощу зазвичай не створює значних незручностей. Однак на мансарді або верхньому поверсі ці звуки можуть бути досить гучними та відчутними. Грамотно обравши покрівельні матеріали, вдасться уникнути подібних проблем. Навіть металеву покрівлю можна зробити комфортною, якщо забезпечити належну шумоізоляцію.

Шумоізоляція металевої покрівлі: практичні поради

До шумних варіантів відноситься металочерепиця, профнастил та фальцеве покриття, оскільки сам по собі метал не сприяє звукоізоляції. Ситуація погіршується у разі неправильного монтажу листів. В такому разі вони будуть деренчати, створюючи неприємний звуковий фон під дахом. Коли ж листи встановлені згідно з усіма нормами, шум буде, але він не спричинятиме великих незручностей.

Коли тиша все ж дуже важлива, доцільно подбати про додаткову шумоізоляцію. Вона може здійснюватися як на етапі монтажу покрівлі, так і після нього. У першому випадку після збирання кроквяної системи:

  1. Укладається гідроізоляційний шар з руберойду, плівки чи спеціальної мембрани.
  2. Збирається рейковий каркас, попередньо оброблений будівельною піною, щоб не пошкодити гідроізоляційний прошарок.
  3. Монтується звукоізоляція та теплоізоляція – скловата, мінеральна вата або базальтове волокно.
  4. Встановлюється покрівельний матеріал для даху.

Для уже готової покрівлі звукоізоляцію роблять у приміщенні горища. Деякі труднощі виникають під час обробки далеких кутів, однак, якщо все виконати правильно, результат буде хороший. Спершу між кроквами «зашивають» звукоізоляційний матеріал. Полотна розкроюють на 10 см довшими, щоб вони більш щільно фіксувалися у проймах та краще трималися. Поверхню плит вкривають плівкою для пароізоляції. Далі на відстані 40 – 50 см прибивають дерев’яні рейки. Після цього майстри беруться до облицювання панелями з низькою провідністю звуку, вагонкою або гіпсокартоном.

Матеріали для облаштування покрівлі, які забезпечують безшумну експлуатацію, та їх особливості

Хорошої звукоізоляції вдасться досягти, застосовуючи такі матеріали, як композитна чи бітумна черепиця. Композитна черепиця − це сталеві листи, вкриті алюмоцинком та іншими шарами, зверху присутня кам’яна посипка. Хоча це й металева покрівля, але багатошаровість та м’яке верхнє покриття нівелює шум від опадів. Це ж саме верхнє покриття має цікавіший та більш фактурний вигляд, ніж звичайна металочерепиця.

Покрівельний «пиріг» для бітумної черепиці робиться з кроков, латування, OSB плит, підкладкового килима та самої черепиці. Нерідко туди входить й шар утеплювача. Така структура значно знижує рівень шуму, а м’яка гнучка черепиця приглушує звуки падіння крапель, завдяки своєму складу. Її основою є склополотно, а поверх шару бітуму додана кам’яна посипка. Такий матеріал популярний для зведення котеджів, оскільки представлений широким асортиментом форм та відтінків, відзначається герметичністю, багатою палітрою відтінків.

Також при виборі потрібно враховувати конфігурацію даху. Для багатоскатної покрівлі оптимально підходить м’яка черепиця – з нею залишається мінімум відходів. Простий дах з двома скатами можна оздобити композитною черепицею.