З березня 2024 року уряд України знову почав економити на біженцях. Як колись казав Л.І.Брежнев — «економіка повинна бути..»
Економіти почали як завжди, з самих малозахищенних, з біженців які вже третій рік не можуть посмажити вдома шашлики на травневі свята. Звісно це не стосується жителів міста Київ для яких по великому рахунку війна закінчилась в березні 2022 року.
Час від часу загарбники намагаються нагадати жителям столиці та столичним чиновникам що в Україні йде війна — лунають сирени та десь точково, слава Українському ППО, де-не де лунають вибухи.
Це не зрівняти з тим через що пройшли жителі окупованих територій та ті хто жив біля лінії фронту. Навіть не порівняти з евакуйованими тих хто вибирався без нічого з територій які були окуповані в перший же день або бодай тиждень війни.
Я маю на увазі жителів Херсонської області які за день опинились в глибокому тилу агресора та не мали можливостей виїхати на контрольовану Україною територію. За весь час окупації, нагадаю, з Херсонської області не було жодного коридору для виїзда біженців.
Люди там тікали від окупантів або через Запорізську область або за великі гроші виїджали через Крим. Як ви розумієте це не порівняти з більш-менш безпечною евакуацією з контрольованої прифронтової території як в Харківській або Донецькій областях, тощо.
Але всі вони біженці, впо-шники — внутрішні біженці — внутрішньо переміщені особи.
Ось з цих верств населення і почали економити в державі — 2000 гривень на біженця або 50 ойро в місяць така себе економія.
Спочатку як то кажуть видалили невдах, майже кожному другому відразу, без роз’яснень, просто припинили виплати.
Невдахам пояснили що тепер вони мають телепатись в забиті відвідувачами адмінцентри та писати там заяву на відновлення виплат.
Розрахунок простий — комусь відмовлять ще раз а хтось просто не прийде бо не вірять вже ні в що — ні в справедливість ні в шашлики на травневі свята. Держава кинула біженців напризволяще як той баласт ну той все.
Згодом з’явились перші розяснення хто може звертатися із заявою
До цієї категорії ВПО належать особи, які:
- перемістилися (повторно перемістилися) з 1 січня 2022 р. з територій бойових дій або тимчасової окупації згідно із цим переліком
- сукупний дохід на одного члена сім’ї протягом тримісячного періоду (або одного кварталу) до звернення за продовженням виплат не перевищує суму 9 444 грн/місяць
- відповідають «майновим» критеріям (не купували протягом останнього періоду авто, іноземну валюту на суму понад 100 тис. грн чи не мають депозитів на таку суму тощо)
- перебувають на підконтрольній українському Уряду території