Росія утримує в полоні 4 тисячі українських мирних жителів, майже всіх їх катують

РФ утримує в полоні не менше чотирьох тисяч мирних українців, 90% з них катують

Щонайменше чотири тисячі українських цивільних осіб утримують у полоні РФ, повідомив «Важливим історіям» експерт правозахисної організації «Центр громадянських свобод» Михайло Сава.

Імена та обставини викрадення цих людей відомі правозахисникам. На їхню думку, реальна кількість полонених цивільних осіб може бути вищою.

За даними «Центру громадянських свобод», 90 відсотків полонених піддають тортурам. Чоловіків катують більше, ніж жінок.

Як розповів Сава, ці дані ґрунтуються на опитуваннях тих, хто повернувся з полону. Також 90-відсотковий показник підтверджує ООН – ці висновки було зроблено незалежно один від одного.

«Коли людину планують залишити в живих і потім судити, катують так, щоб явних слідів, що калічать, не було, – наприклад, електрошокером. Вона залишає тільки крапки на тілі.

Якщо в суді людина заявляє, що її катували, слідчий пояснює це клопами в камері. [Також відомі випадки, коли] людині розтинають кінчики пальців, роблять так звані «трояндочки»,
– розповідає Сава.

Більшість цивільних полонених утримуються у російських колоніях без будь-якого процесуального статусу. Українським правозахисникам відомо лише про 500 кримінальних справ. Найчастіше цивільних полонених звинувачують у шпигунстві чи підготовці теракту.

За словами Сави, до цивільних полонених не пускають громадських працівників та юристів. У колоніях на людей чинять психологічний тиск, змушуючи співати російський гімн та патріотичні пісні.

«У всіх випадках це той самий набір: пісні часів Великої Вітчизняної війни, «Катюша», «День перемоги», пісні Олега Газманова», – розповідає Сава.

Незважаючи на те, що Міжнародне гуманітарне право вимагає від сторін конфлікту відпускати затриманих цивільних без жодних умов, в Україну поки що вдалося повернути лише 154 особи. Останній обмін відбувся у серпні.

Тортури в гестапо

Здебільшого тортури проводили солдати гестапо (поліція Третього Рейху), і навіть солдати СС (елітні бійці, підпорядковані особисто Адольфу Гітлеру). Крім того, до тортур вдавалися так звані «поліцаї» – колабораціоністи, які контролювали порядок у поселеннях.

Жінки страждали більше ніж чоловіки, оскільки піддавалися постійним сексуальним домаганням та численним зґвалтуванням. Нерідко зґвалтування були груповими. Після таких знущань дівчат найчастіше вбивали, щоб не залишати слідів. Окрім цього їх цькували газом, змушували ховати трупи.

Як висновок, можна сказати, що фашистські тортури стосувалися не лише військовополонених та чоловіків загалом. Найбільш жорстокими фашисти були саме до жінок.

Багато солдатів нацистської Німеччини часто ґвалтували жіноче населення окупованих територій. Солдати шукали способу «розважитись». Крім того, ніхто не міг заважати нацистам робити це.