«Референдуми» на окупованих територіях України (2022) — злочин і кара

У вересні 2022 року жителька селища Борозенське була залучена до організації та проведення псевдореферендуму про вихід з України та приєднання до Російської Федерації.

Прокуратура Херсонської області повідомила про це.

За даними слідства, вона, будучи членом «дільничної виборчої комісії», створеної окупаційною адміністрацією в Борозенському, здійснювала обхід жителів з урною, «бюлетенями» та списками громадян, закликаючи їх голосувати за приєднання до Росії.

Під процесуальним керівництвом Херсонської обласної та Бериславської районної прокуратур до суду було направлено обвинувальний акт щодо неї за колабораціонізм. Наразі вона перебуває під вартою і чекає на судове рішення.

Раніше було ідентифіковано чотирьох осіб з Херсонської області, які також сприяли проведенню псевдореферендуму. Вони, як члени «двк», діяли в Херсоні, Шевченковому, Микільському, Дар’ївці та Львовому, перевіряли «виборців» за списками, відвідували домівки місцевих жителів, видавали «бюлетені» і фіксували голоси.

Також поліція висунула звинувачення у колабораціонізмі особі з Херсонщини, яка проводила нелегітимний референдум у Білозерському районі. Встановлено, що він був членом «виборчої комісії», яка працювала в Загорянівці та Східному з 23 по 27 вересня 2022 року, активно агітував місцевих жителів брати участь у «референдумі» і голосувати за приєднання до країни-агресора.

Двох інших «членів двк», які брали участь в організації та проведенні псевдореферендуму в Херсоні, також буде судити суд.