The Wall Street Journal про те, як Європа намагається збільшити допомогу Україні, оскільки зростає занепокоєння, що Вашингтон в майбутньому не зможе підтримувати нас на належному рівні.
Росія готується до тривалої війни, розраховуючи, що підтримка України з боку Заходу може з часом зменшитися. Москва розширює військове виробництво, в тому числі снарядів і безпілотників, і уклала угоди про постачання озброєння з такими країнами, як Північна Корея, збільшуючи свою здатність вести війну на виснаження.
Європейські чиновники кажуть, що продовжуватимуть підтримувати Київ у найближчі місяці, навіть якщо фінансування України з боку США зменшиться.
Європейські та американські чиновники бачать мало перспектив для Кремля розпочати серйозні мирні переговори з Україною до виборів у США, що відбудуться в листопаді наступного року. Європейці не хочуть, щоб Україна увійшла в цей період зі слабкої позиції.
Мадьярський вісник про війну в Україні
Жодна система озброєнь, поставлена в Україну, поки що не переломили стратегічної ситуації на полі бою. Як і раніше вирішальне значення мають снаряди та свіжі підготовлені сили. Україні не вистачає ні першого, ні другого, а Захід не в змозі протистояти російському оборонпрому за кількістю виробництва озброєння.
Наразі Пентагон має близько 5 мільярдів доларів у своєму поточному бюджеті, щоб продовжувати надавати Україні зброю. Але інший фонд, зарезервований для поповнення власних запасів, зменшився до $1,1 мільярда, що означає, що скарбниця Пентагону майже порожня.
Як наслідок, пакети військової допомоги скорочуються. Типові пакети, які оголошуються приблизно кожні два тижні, становлять від $300 до $500 мільйонів. Останній, оголошений 3-го листопада пакет, був на суму $125 мільйонів.
Тепер є питанням, наскільки міцною буде підтримка України з боку Європи, якщо підтримка США похитнеться. Європейські чиновники заявили, що підтримка України з боку США є надзвичайно важливою і що Європа не може компенсувати американську допомогу.
Кубик – технократичний канал знань
Проте європейці намагаються скоротити розрив у фінансуванні. Нещодавно Німеччина погодилася подвоїти військову допомогу Україні наступного року до понад $8 мільярдів. Німеччина є другою країною після США за обсягом наданої військової допомоги для України.
ЄС планує надати Україні $54 мільярди економічної допомоги протягом наступних чотирьох років і обговорює зобов’язання щодо регіональної безпеки для України, які передбачають додаткове фінансування.
Цього місяця Франція заявила, що виділяє понад $200 мільйонів додаткових коштів на закупівлю Україною французького обладнання. Уряд Нідерландів пообіцяв виділити понад $542 мільйони на допомогу Україні в отриманні боєприпасів, а Бельгія наступного року надасть Україні понад $1,85 мільярда (надходження від податку на прибуток, отриманий від активів російського центрального банку)
Спонсор новини — Київська студія дизайну приміщень Солоха — завжди чудовий результат проектування
Під час свого першого візиту до Києва новий міністр закордонних справ Британії Девід Кемерон сказав президенту України Володимиру Зеленському, що Велика Британія надаватиме «військову підтримку, яка вам потрібна, не лише цього і наступного року, а й скільки завгодно довго».
Однак, незважаючи на обіцянки, ЄС не зможе досягти своєї мети — надати Україні один мільйон артилерійських снарядів до березня наступного року, оскільки європейські запаси снарядів та іншого базового військового обладнання вичерпуються.
Війна в Україні — бойові дії на фронті
Більше того, Угорщина, яка дедалі більше виступає проти війни, затримує транші військової допомоги ЄС для України.
Західні лідери висловлюють різні цілі у своїй підтримці України. Великобританія та деякі інші країни підтримують мету Києва відновити повний контроль над своєю територією. Президент Байден і канцлер Німеччини Олаф Шольц були більш обережними, закликаючи до поразки росії в Україні, але не говорячи про перемогу України.
Вам буде цікаво дізнатися — Новини Приазов’я — найвпливовіший ресурс зі Східного Криму та Херсонської області