Основна проблема з бронюванням працівників в ТЦК

Основна проблема бронювання працівників в ТЦК України

Основна проблема з бронюванням працівників у територіальному центрі комплектування (ТЦК) полягає в тому, що роботодавці тривалий час не дотримувалися правил військового обліку. Вони приймали на роботу військовозобов’язаних без відповідних документів. Це призвело до труднощів, коли законодавство зобов’язало оновити дані військового обліку.

Проблеми з бронюванням працівників в ТЦК України

Постанова №1487 Кабінету міністрів України, яка діє вже майже три роки, забороняє приймати на роботу військовозобов’язаних без належних документів. Громадяни та роботодавці повинні звіряти дані військового обліку не рідше, ніж раз на п’ять років, а підприємства критичної інфраструктури – щорічно.

Через посилення законодавства та підвищення штрафів багато підприємств направляють своїх працівників до ТЦК для перевірки. Проте, ТЦК не може сприяти бронюванню або надавати відтермінування особам з порушеннями військового обліку.

Бронювання працівника співробітниками ТЦК в Україні

За її словами, громадяни та роботодавці зобов’язані проводити звіряння даних військового обліку не рідше, ніж раз на 5 років, а підприємства критичної інфраструктури – не рідше разу на рік. “На жаль, ці правила нехтувалися. Бронювались особи, приймались на роботу. Персональний військовий облік щодо таких осіб вівся з порушеннями,” – пояснила Козак. Тепер, коли законодавство зобов’язало всіх оновити дані, виникли проблеми у тих, хто має порушення у військовому обліку.

Вона також зазначила, що через посилення законодавства та підвищення штрафів для роботодавців, багато підприємств направляють усіх своїх працівників до ТЦК для перевірки. “Тому приходять до нас ті, які пропонуються до бронювання, але це тільки ті особи, які в рамках діючого законодавства мають певні порушення, які тягнулися багато років і потуралися роботодавцем,” – пояснила вона. Представниця ТЦК наголосила, що вони не можуть сприяти бронюванню чи надавати відтермінування особам з порушеннями військового обліку: “Відстрочка відноситься до осіб, які отримали діюче бронювання”.