Церква Володимирської ікони Божої Матері у сквері Болбочана (у Києві)

Володимирська ікона Божої Матері—одна з найбільш шанованих ікон у православ’ї, тісно пов’язана з історією християнства на Русі. Ікона вважається чудотворною і символізує заступництво та захист.

Церква Володимирської ікони Божої Матері у сквері Болбочана (у Києві)

В тему — Андріївська церква в Київі фото

На перехресті вулиць Січових Стрільців та Глибочицької, за адресою вул. Січових Стрільців, 86, розташований храм Володимирської ікони Божої Матері. Шевченківська райдержадміністрація столиці інформує, що хоча сквер знаходиться на балансі комунального підприємства, яке відповідає за утримання зелених насаджень району, «об’єкти нерухомості, що знаходяться на території скверу, до балансу підприємства не належать». Департамент містобудування та архітектури також повідомляє, що для земельної ділянки скверу Болбочана не було надано вихідних даних для проектування об’єктів.

Церква Володимирської ікони Божої Матері у сквері Болбочана (у Києві)

По тематиці статті — У Києві демонтували незаконно збудований «храм» УПЦ МП

В Державному реєстрі прав на нерухоме майно відсутні відомості про земельну ділянку та об’єкти нерухомості на ній. Окрім того, міський земельний кадастр також не містить інформації про нерухомість на цій ділянці. В результаті, різні органи влади намагаються уникнути відповідальності за незаконне будівництво храму на території скверу. Будівельні та експлуатаційні дозволи для цієї споруди не були видані. 31 березня 2017 року Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю Києва пообіцяв провести позапланову перевірку будівництва за адресою вул. Січових Стрільців, 86, проте, за словами громадських активістів та депутатів, перевірка так і не була здійснена.

Церква Володимирської ікони Божої Матері у сквері Болбочана (у Києві)

Буде цікаво дізнатись — Свято-Вознесенський Флорівський монастир в Київі (фото)

Критики сумнівних будівництв стверджують, що як за часів Омельченка, так і за Черновецького, всі чиновники ігнорували містобудівне законодавство. З наведених історій можна зробити сумний висновок, що ситуація з тих пір мало змінилася. «Ані в КМДА, ані в Державній архітектурно-будівельній інспекції не бажають реагувати на порушення, лише перекладають відповідальність з одних на інших», – говорить Левченко.