Частину забруднених земель після війни доведеться законсервувати

Через забруднення, спричинене війною, значна частина родючих земель України залишатиметься непридатною для ведення сільського господарства на тривалий час. Олена Крамаренко, перша заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів, у інтерв’ю для «РБК-Україна», зазначила, що бойові дії призводять до потрапляння в ґрунт шкідливих речовин.

В тему — Сербія — новий союзник Кремля у Європі

«Важкі метали, як-от ртуть та свинець, є частиною сполук, що застосовуються для ініціювання вибухів. Найбільш поширені сполуки у звичайних боєприпасах — це вибухові речовини, такі як тротил, октаген, сірка, гексоген та тетрил, які становлять загрозу для здоров’я людини», — зазначила Крамаренко. Вона наголосила, що особливо шкідливими є ракети, чиє паливо забруднює ґрунт і водойми, викликаючи хімічне забруднення навколишнього середовища. Пожежі призводять до викидів у повітря, забруднення атмосфери та знищення родючого шару ґрунту.

До речі — Допомога для ВПО — особливості надання виплат громадянам віком 60+

«У майбутньому, деградовані ґрунти не зможуть бути використані для сільськогосподарського виробництва протягом тривалого часу, оскільки вони не будуть продуктивними. Іншими словами, вони залишатимуться невикористаними,» — зазначила заступниця міністра. Олена Крамаренко також вказала на те, що забруднюючі речовини з ґрунтів можуть проникати в підземні води, забруднюючи колодязі, свердловини та річки. «Вважаю, що вплив цих речовин на нас та наше довкілля буде відчутним ще довгий час,» — резюмувала вона.