Історія будівлі
Будинок за адресою В’ячеслава Чорновола, 28/1 у Києві є частиною історичної забудови міста. Вулиця Чорновола (раніше відома як частина Брест-Литовського шосе, а пізніше вулиця Артема) завжди була важливою транспортною артерією столиці. Забудова цієї території розпочалася ще наприкінці XIX — на початку XX століття, коли Київ стрімко розширювався в напрямку Лук’янівки та Сирця.
Будинок 28/1 було зведено в першій половині XX століття у стилі, характерному для тогочасних київських житлових споруд. Він належав до категорії прибуткових будинків, призначених для здачі квартир в оренду представникам середнього класу. Фасад будівлі відзначався класичною архітектурною строгістю, симетричним плануванням та лаконічним декором, що поєднував елементи неокласицизму та конструктивізму.
Будинок у радянські та пострадянські часи

До речі – Будинок Никанора Черницького на Гоголівській, 34: архітектурна перлина Києва
У радянський період будівля виконувала функцію житлового будинку, де проживали службовці, науковці та представники творчої інтелігенції. В післявоєнні роки вона зазнала незначних реконструкцій, зокрема було укріплено фасади та проведено модернізацію комунікацій.
З розпадом СРСР та здобуттям Україною незалежності будинок залишився житловим, хоча певна частина квартир почала використовуватися під офіси та комерційні приміщення. Вулиця, на якій розташована будівля, у 1996 році була перейменована на честь В’ячеслава Чорновола, видатного українського політика та борця за незалежність.
Це цікаво – Церква Володимирської ікони Божої Матері у сквері Болбочана (у Києві)
Сучасний стан

В тему – Лядські ворота у Києві
Сьогодні будинок на В’ячеслава Чорновола, 28/1 залишається житловим, але частина його приміщень пристосована для комерційних цілей. Враховуючи зручне розташування в центральній частині Києва, він користується попитом серед орендарів. Останні роки фасад зазнав незначних оновлень, хоча основна архітектурна стилістика залишилася незмінною. Водночас будівля потребує комплексної реставрації, яка дозволила б зберегти її історичну цінність.
Будинок 28/1 є свідком змін Києва впродовж більш ніж століття, відображаючи етапи його розвитку від дореволюційного періоду до сучасності. Його історія є частиною великої мозаїки архітектурної та культурної спадщини столиці.